Alikvótní zpěvSrdečně vás zvu na večerní alikvótní a harmonizační zpívání pro začátečníky i pokročilé.

V první polovině si ukážeme jednoduché techniky alikvótního zpěvu a v polovině druhé již budeme zkoušet, zpívat a tvořit prostor plný alikvótních neboli harmonických tónů (overtones, harmonics).

 


Alikvótní zpěv je hlasová technika, pomocí které zpěvák rozezvučí a zesílí jemné, ale velmi výrazné frekvence přítomné ve svém hlase, takže to zní jako zpívání dvou nebo i více tónů najednou. Těmto jednotlivým čistým frekvencím se říká alikvótní tóny. Je to velmi prastarý a podmanivý způsob zpěvu. Používal se v různých částech světa obvykle k harmonizaci, očistě a léčení, k duchovnímu povznesení, v gregoriánských chorálech nebo v šamanských praktikách.

Západní techniky, které si ukážeme, jsou vcelku jednoduché a první alikvóty je možné zpívat hned. Pokročilejší zpěváci jsou také vítáni, mohou si svou techniku zdokonalit a využít v druhé polovině při společném harmonizačním zpěvu.

Těším se, že vytvoříme nádhernou světelnou atmosféru, kterou lze s alikvóty snadno vykouzlit. Těším se na vás a společné souznění s tóny, které připomínají spíše znějící paprsky světla!
Lenka :-)

KDY: úterý 16. 4. v 18:30

KDE: Studio Setkávání, Řetězokovářů 105/12, Praha 6 Bílá hora

VSTUPNÉ: 450 Kč

PŘIHLAŠOVÁNÍ: lenka.poctova@centrum.cz

Více o alikvótním zpěvu a jeho léčebných účincích najdete v článku ZDE