Hudební semináře pro každéhoMuzikofiletika – poznej sebe v hudbě, poznej hudbu v sobě


Tentokrát na téma: Rytmus vesmíru v nás


1. února 2020 v 10-17 hod 

Studio Setkávání, Řetězokovářů 105/12, Praha Bílá hora
Spojení: 5 min pěšky z konečné zastávky (a točny) tramvaje Bílá hora

Přihlašování: mailem na lenka.poctova@centrum.cz

Cena: 1100 Kč
S sebou pohodlné oblečení k volnému pohybu.
Na místě je možné uvařit si čaj nebo kávu, ohřát oběd nebo v blízkosti Studia zakoupit pizzu

Více info ZDE................................................................................................


Více o hudebních seminářích 

Tyto hudební zážitkové semináře jsou určené pro všechny, kteří chtějí proniknout hlouběji do tajů hudby a své duše.

Semináře jsou zaměřené na různá osobní a univerzální témata, která budeme poznávat a zakoušet pomocí hudby.

Hudba nás může léčit a harmonizovat, může nám ulevit od bolesti, přivést nás k uvolnění a relaxaci, nebo nám také vlít doslova nový život do žil a novou sílu a elán, nebo nás dokonce uvrhnout do extáze nebo hlubokého ponoru do sebe. Pomocí hudby dokážeme i to, co nedokážeme slovy. Jak se to děje? Proč má hudba tak silné účinky?

Protože neslyšitelná, ale pociťovatelná hudba je ve skutečnosti jádrem všech věcí, je vnitřní esencí všeho, i naší duše a těla. A proto je slyšitelná hudba mocným zrcadlem a nástrojem, který dokáže rozeznít a povznést celou lidskou bytost. Hudba je vnitřním vlastnictvím nás všech. Není určena jen pro talentované a profesionály, ale pro nás všechny.

Za mnoho let mého vášnivého zkoumání hudby jsem zjistila, že v hudbě není nic dobře, ani špatně, vše jen buďto ladí nebo neladí. V nás to však rozeznívá různé pocity a hodnocení jako líbí-nelíbí, chci-nechci, bojím-bojuji-schovám atd. Když se zbavíme našich strachů, soudů a sevření, objevíme nádherný svobodný prostor v hudbě i ve svém životě, kde vše más své místo a prostě jenom "JE" určitou kvalitou v paletě všech barev života.  

Také hudební nástroje ztělesňují velmi rozmanité kvality, které můžeme poznávat a prožívat, když na ně hrajeme. 

Na semináři pracuji prožitkovým způsobem s jednoduchými hudebními nástroji a hlasem, využívám práci s tělem a hru na tělo nebo tanec, jednoduché rytmy, snadné písně a improvizace. Intuitivně vybírám nebo na místě vytvářím techniky a postupy podle potřeby tématu, skupiny nebo jednotlivých účastníků. 

Je mojí radostí sdílet svá poznání a hudební i životní zkušenosti a být vaší průvodkyní světem hudby ve spojení s vaším vnitřním světem.


Semináře připravuji společně s Ladislavem Frydrýnem

Ladislav Frydrýn – bubeník, improvizátor a průvodce osobním rozvojem, je také sběratelem i výrobcem rozličných hudebních nástrojů. Má bohaté zkušenosti s improvizací z hudebních uskupení Úžas v rytmu a LAŠ (www.lasmusic.webnode.cz). Přispívá k účinku seminářů i tím, že pomocí svalového testu dokáže rychle najít a pojmenovat příčiny duševních blokád účastníků a naznačit cestu k větší svobodě.


Těšíme se na hudebně lidské setkání s vámi :-)