Aramejský Otčenáš Vánoce


Milí přátelé hudby, zpěvu, tance,

srdečně vás zveme na jedinečné hudebně-pěvecko-taneční provedení 

starobylé modlitby Aramejského Otčenáše, 

v adventním čase

v doprovodu skvělých muzikantů 

a Alunaire – zpívajícího kruhu žen

a skupiny mužů Alunaire Men.

 

Aramejský Otčenáš

 

Kdy: 17. prosince 2023 v 19 hod

Kde: V-LIFE, Opletalova 5, Praha1

Vstupenky: jsou v předprodeji online ZDE

 

 


 


 

Aramejský otčenáš je nádherná a hluboká zpívaná modlitba v původním jazyce Ježíše Krista – aramejštině. Aramejština, podobně jako další starověké jazyky, umožňuje mnoho různých výkladů na úrovni těla, duše i ducha. A působí nejen svými významy, ale přímo frekvencí hlásek a slov – přímo v nás rezonuje svůj obsah. Verše této modlitby v aramejštině mají proto hluboký léčivý a spirituální účinek.


Není třeba předem znát text ani melodie, každá část otčenáše se při zpěvu mnohokrát opakuje. Přitom se každá část různě obměňuje, takže vznikají nádherné polyfonie. Takto se postupně ponoříte do zvuku, do těla, do smyslu modlitby za zpívanými slovy, do hluboké i extatické radosti. U vchodu dostanete text, který si s námi můžete zpívat. Jste zváni zpívat, tančit, nebo jen naslouchat a meditovat.  


Trance-sing-dance je podoba modlitby celým tělem, duší a duchem, kterou praktikovali naši předkové: „pray and sing and dance!“ – modli se a zpívej a tancuj! Přijďte zpívat a tančit a prožít hlubokou léčivou sílu a nekonečné možnosti, které tato prastará modlitba přináší.


Adventní čas je doba slavnostní, období hlubokého ponoru směřujícího k zimnímu slunovratu. Je symbolem zrození božského vědomí a jeho světla – Krista v nás a probuzení do spirituální úrovně našeho lidského života a stát se tím, kým skutečně jsme – unikátní a jedinečnou spirituálně-lidskou bytostí. Přijďte s námi oslavit krásu, jedinečnost a sílu svého života skrze sílu slov, melodií a rytmů Aramejského Otčenáše!


Modlitbou, zpěvem a tancem vás budou provázet:

Lenka Počtová – zpěv

Alunaire – zpívající kruh žen

Alunaire Men – zpívající skupina mužů

Michal Turek – violoncello

Marcel Vlček – bubny 

 

Lenka Počtová – zpěvačka a multiinstrumentalistka, věnuje se muzikoterapii a muzikofiletice, vede hudební a hlasové semináře, skládá moderní posvátné a léčivé písně, založila a vede zpívající kruh žen Alunaire.

Alunaire – kruh žen zpívající české autorské a léčivé písně, posvátné písně a modlitby o Zemi, přírodě a živlech, o Lásce a Světle i životadárné Temnotě v duši člověka. 

Alunaire Men  – skupina skvělých mužů doprovázející a doplňující zpívající ženy z Alunaire

Michal Turek hraje na violoncello a elektrickou kytaru. Má velkou škálu poloh a tváří, pohybuje se v nich plynule i náhle. Překvapuje, proměňuje, zkoumá. Cítí rytmus, co vychází z neznáma. Vydává se cestou intuice, vrhá svůj hlas a nepřebírá slova. Otevírá vás hudbě a láká si hrát.

Marcel Vlček  profesionální bubeník, který účinkoval v muzikálech Jesus Christ Superstar, Evita, dále hostoval v kapele Laca Décziho Jazz Celula New York

 

 ............................................

 

Vstupenky: jsou v předprodeji online ZDE

✿ Cena: – 500 Kč online
✿ Cena: – 550 Kč na místě

 

............................................

 

Ukázka z posledního vystoupení na Velikonoce 2023

 


............................................


  


............................................